Warning: Illegal string offset 'url' in /blog/modny-zegarek/wp-content/themes/csblog/functions-theme.php on line 154

Jak dbać o zegarek?

Kategoria: Blog

zegarek damski srebrny

W końcu kupiliśmy wymarzony model zegarka. Ale co dalej? Co zrobić, aby posłużył nam jak najdłużej? Jeśli nie wiesz, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu, w którym przytoczymy kilka praktycznych rad, jak prawidłowo dbać o zegarek.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że każdy zegarek jest bardzo delikatny i złożonym mechanizmem. Nie możemy go narażać na wstrząsy, ani upadki. Powinniśmy także chronić zegarek przed wodą oraz nagłymi zmianami temperatury, ponieważ może to trwale go uszkodzić oraz bardzo poważnie wpłynąć na jego prawidłowe działanie.

Jeśli zegarek przestanie działać prawidłowo, nigdy nie powinniśmy samemu otwierać mechanizmu. Kiedy zauważysz problem ze swoim czasomierzem, koniecznie udaj się do zegarmistrza.

Jeśli chodzi o pielęgnację elementów zewnętrznych, bransoletę i kopertę możesz przecierać miękką szmatką. Dzięki temu unikniesz korozji. Kiedy zabrudzenia są poważne, możemy użyć wody z mydłem i miękkiej szczoteczki, jednak pamiętajmy, że musimy uważać, aby do środka nie dostała się woda.

Bez względu na to, czy mamy najnowszy, modny zegarek czy korzystamy ze starszego mechanizmu, pamiętajmy o okresowych przeglądach. Dzięki regularnemu serwisowaniu, unikniemy potencjalnych problemów z naszym sprzętem oraz zapewnimy sobie długie lata użytkowania.